Ślubna analiza kolorystyczna na przykładzie Amy Adams

Dziś chciałam Wam pokazać jak wygląda przykładowa ślubna analiza kolorystyczna. Czego możecie się spodziewać po spotkaniu ze mną? I to zarówno „na żywo” jak i on-line.
Poznajmy naszą klientkę. To Amy Adams, znana większości z ekranów kin. Zanim przystąpimy do analizy, nasza klientka wypełnia kwestionariusz dzięki, któremu stylistka ( w tym wypadku Ja) dowiaduje się wielu potrzebnych do analizy informacji. Kiedy mamy już wszystko co potrzebne przystępujemy do analizy.

Sprawdźmy na przykładzie bieli jak Amy reaguje na odcienie czystej bieli i bieli naturalnej.

13690691_1172651762785970_3745076205057275555_n

źródło: pinterest.com

Widzicie tę różnicę? Na zdjęciu z lewej ma suknię w odcieniu czystej wręcz diamentowej bieli. A drugie zdjęcie pokazuje ją w naturalnej bieli. W sukni z lewej strony w cera wygląda na szarą, zmęczoną, mimo pięknego uśmiechu naszej klientki. Tymczasem druga sukienka pięknie współgra z kolorytem włosów i cery.
Ok, wiemy, że Amy to typ ciepły. Widać też, że kolor włosów i cery ładnie przechodzą jeden w drugi i choć są intensywne to nie można powiedzieć, że kontrastują ze sobą. To wskazuje na typ kolorystyczny Amy. Ciepła Wiosna.
Skoro mamy już określony typ kolorystyczny, czas na wskazanie odpowiednich kolorów.
Typy ciepłe lubią dodatki w kolorach ciepłych, ale intensywnych, nie rozbielonych. Pasują im stylizacje w stylu rustykalnym, bukiety z kwiatów polnych. Dlatego decydujemy się na złoto, pomarańcz, łososiowy róż, mandarynkę. Połączenie żółci i pomarańczy w dodatkach będzie wspaniale odbijać ciepłotę tych pań.

49de9cabfae8a9ea5fccc3800bb99761

 

1ee97436f9be1fe053327f94891ee92c

 

Jako akcenty wybieramy ciepłe żółcie, zieleń jabłkową, pomarańcze

warm spring inspiro

Sięgamy też po koralową czerwień i pomarańczę

warm dodatki

Turkusy i odcienie morskie pięknie prezentują się jako akcenty kolorystyczne wesela, co widać wyżej w postaci sukienek druhen i butów Panny Młodej.
Dobieramy też kolorystykę makijażu i fryzurę dobraną do kształty twarzy i stylu ślubu.
Z takimi informacjami Panna Młoda może udać się do florystki, udać się do salonu sukien ślubnych. Dobrać odpowiedni wystrój sali weselnej. Wreszcie idąc na próbną fryzurę może swojemu fryzjerowi wskazać kierunek w jakim ma być zaproponowana fryzura. Dodatkowo nie musi szukać makijażystki, bowiem zwykle Panny Młode decydują się na próbny makijaż u mnie, ale kiedy wybierają inna makijażystkę mogą zasugerować jej kolory w jakich będzie dobrze wyglądać.

87c956daf147a0983fd8996c6b560915

Moja klientka, Amy, może teraz spokojnie organizować swój wymarzony ślub. A mnie pozostaje życzyć jej dużo szczęścia na nowej drodze życia i wspaniałego ślubu oraz wesela

Pozdrawiam i do następnego

Edyta

 

Zapisz

2 thoughts on “Ślubna analiza kolorystyczna na przykładzie Amy Adams

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *