Analiza kolorystyczna typów Light

Witajcie drodzy.
Dostałam kilka cennych dla mnie wiadomości z prośbą o opisanie typów kolorystycznych. Dlatego postanowiłam przeprowadzić kilka „analiz” na przykładach celebrytek. Po analizie pojawi się Ślubna Analiza Kolorystyczna dla danego atrybutu tak aby również Panny Młode mogły skorzystać, np. po Jasnej Wiośnie i Lecie opiszę Ślubną Analizę dla typów Light (Jasnych)

To zaczynamy.
Dzisiejszy post poświęcony będzie Jasnej Wiośnie i Jasnemu Latu. 

Oba typy wyróżnia brak kontrastu między włosami, oczami i skórą. Są delikatne, eteryczne. Skóra jest zazwyczaj blada, choć policzki mogą mieć czasami odcienie brzoskwini  czy różu. Charakterystyczne jest to, że osoby klasyfikowane jako Jasne Lato lub Wiosna mają blond włosy. Mogą to być ciepłe, złociste lub chłodne, popielate blondy. Ale zawsze blondy! Jeśli chodzi o oczy to wśród przedstawicielek tych typów odnajdujemy kolory niebieskie, zielone, szare. Są to kolory jasne, nigdy nie ciemne. Często też jest to mieszanka kolorów. Ogólnie w obu typach dominuje biel w naturalnych kolorach, czyli skórze, włosach i oczach. Taka delikatna uroda zatem nie będzie dobrze wyglądać w intensywnych, neonowych czy ciemnych kolorach.
Wśród znanych przedstawicielek tych typów mamy: Reese Witherspoon, Heather Locklear, Naomi WattsJasne Lato. Kate Hudson, Paris Hilton, Gwyneth PaltrowJasna Wiosna.
A jaka jest gama kolorystyczna tych typów?
Głównym, pierwszym atrybutem typów Light jest jasny. I to już można było zauważyć w naturalnej kolorystyce. Drugi atrybut pomoże rozdzielić oba typy, a co za tym idzie określić kolory idealne.
Dla Jasnego Lata drugim atrybutem jest chłodny. Dla Jasnej Wiosny zaś jest ciepły.  Jak to się przekłada na odcienie? Zobaczcie sami.

 

bb026e64fb094f19a63fd8e247deb559
Kate Hudson

Jasna Wiosna może nosić biele, jasne odcienie ecru. Kość słoniowa jest już za ciężka. A czerń, grafity i szarości to kolory, których powinna unikać Jasna Wiosna.
Brązy i beże są dozwolone tylko jasnych odcieniach, czyli jasny kakaowy brąz czy karmel wpadający w złoto. Pozostałe odcienie postarzają a tego każda z nas chce unikać. Jeśli już chcesz założyć brązy to tylko ciepłe i w dolnych partiach stylizacji. Dobrą alternatywą dla beżu jest ciepłe, jasne złoto.
Kolejne kolory to czerwienie i tu też stawiamy na jasne, wesołe, rozbielone. Unikamy jaskrawych i chłodnych odcieni.

parisżólty
Paris Hilton

Jasna Wiosna pięknie wygląda w pastelowych, ciepłych pomarańczach typu morela czy łosoś. Zaś powinna zdecydowanie unikać neonowych, soczystych pomarańczy.
Jasne błękity w chłodnych i ciepłych odcieniach to must have każdej Jasnej Wiosny. Warto też do garderoby dołożyć ciuchy w ciepłym turkusie, fiołkowym błękicie, lazurowym chabrze i błękicie paryskim. Ciemne odcienie zdecydowanie powinny zniknąć z szafy takiej Wiosny.

31ada1a959695a6b5b054475845f55f5
Gwyneth Palthrow

Kolejnym kolorem dzięki któremu nasza klientka zyska na świeżości jest zieleń. Ale ta jasna, pastelowa, wpadająca w żółć. Trawiasta, jabłkowa czy jasna morska zieleń są idealnymi odcieniami.
Jak jesteśmy przy zieleniach to warto wspomnieć o żółci. Tu stawiamy na bananowy, pastelowy, budyniowy, delikatną żółć waniliową.
I wreszcie róż! Jasna Wiosna zdecydowanie może postawić na ten kolor, ale w pastelowej odsłonie. Pudrowy róż to odcień, który doda ci uroku droga Jasna Wiosno. Pięknie będziesz też wyglądać w fiołkowym i lawendowym fiolecie, choć róż zdecydowanie lepiej wpłynie na twoją urodę.

A co z Jasnym Latem? Jakie kolory powinny znaleźć się w szafie takie osoby?
Tym razem również stawiamy na jasne, rozbielone odcienie choć w chłodniejszej odsłonie.

 

54a9c4b4b69d7_-_elle-09-birthdays-reese-witherspoon-xln-xln
Reese Witherspoon

I tak nieodzownym kolorem, który wręcz MUSI znaleźć się w szafie Jasnego Lata jest biel. O ile czysta biel jest na tyle trudnym kolorem, że niewiele typów może są na nią pozwolić, o tyle Jasne Lato należy właśnie do tej nielicznej grupy osób mogącej ubierać się w czystą biel. Dodatkowo kremowe odcienie bieli też są dozwolone. Zakazana jest czerń i kontrasty bieli z czernią. W zamian za to Jasne Lato może założyć na wieczór kreacje w jasnym granacie czy szarości.
Podobnie jak siostrzana Jasna Wiosna, Lato powinno uważać na brązy, ale może pozwolić sobie na jasne beże tj. kawa z mlekiem, piaskowy beż czy odcień cielisty. Złoto może wystąpić tylko w charakterze dodatków w jasnym odcieniu.

heather błekit
Heather Locklear

Kiedy Jasne Lato ma ochotę na czerwień w swojej garderobie to powinna być to chłodna, rozbielona czerwień, zbliżona na różu tj. czerwień arbuzowa. Ogólnie czerwień jest kolorem, na który Jasne Lato powinno uważać.
Podobnie jak Jasna Wiosna, nasze Lato może sięgać po pastelowe odcienie pomarańczu, czyli pastelowy łosoś, jasny, wesoły mandarynkowy.

naomi zolty
Naomi Watts

Błękity to kolory, w których możemy poszaleć. Najkorzystniej wyglądać będzie takie Lato w jasnych, pastelowych odcieniach typu błękit nieba czy turkus. Może też sięgnąć po jaśniejsze odcienie poszarzałych błękitów tj. gołębi, dymny. Poza tym w garderobie Jasnego Lata powinien zaleźć się jasny czysty granat, rozbielony cyjan czy jasny odcień błękitu paryskiego.
Mięta to odcień, który jeszcze niedawno gościł w większości stylizacji. Jasne Lato jest typem, który może go nadużywać. z innych odcieni zieleni warto postawić na pistacje, cieplejsze, delikatniejsze odcienie tj. zielenie słoneczne czy jabłkowe.
I znów podobnie jak Jasna Wiosna, nasze Lato dobrze wygląda w żółci budyniowej. Dodatkowo powinna zaopatrzyć się w stroje w odcieniu maślanym, piaskowym  czy kremowym.

Collage_Fotorlightsummer
Reese Witherspoon i Naomi Watts

Na koniec róż! I tu tez stawiamy na rozbielone odcienie typu róż pudrowy, cukierkowy. Jeśli fiolety to tylko w delikatnych, pastelowych odcieniach tj. lawenda. Ciemne fiolety postarzają nasze Jasne Lato a więc unikamy ich jak ognia.

Mam nadzieję, że choć trochę Wam rozjaśniłam ten typy.
Następnym razem omówię typy Light w zestawieniach ślubnych.

Pozdrawiam serdecznie i do następnego

Edyta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *