Jaki dekolt będzie mi pasował?

Witajcie.

Dziś chciałam skupić Waszą uwagę na dekolcie. Tak, zaglądamy w dekolt.

W życiu każdej przyszłej Panny Młodej przychodzi taki moment kiedy wybiera suknię ślubną. Oprócz fasonu sukni, odcienia bieli, długości sukni i trenu, trzeba dobrać kształt dekoltu i długość oraz kształt rękawa. O rękawach jeszcze porozmawiamy, a dziś zajmiemy się kształtem dekoltu.

Decydując się na dany typ dekoltu trzeba brać pod uwagę kilka czynników. Jakich?

  • dekolt musi podkreślać atuty twarzy a odciągać wzrok od mankamentów.
  • dekolt musi być dostosowany do długości i szerokości szyi
  • przy doborze dekoltu zwracamy uwagę na ramiona i budowę pleców
  • rozmiar biustu to kolejny element układanki dekoltowej
  • sylwetka (wzrost, postura)
  • i wreszcie krój sukni

To zabieramy się do oglądania…

ŁÓDKA  lodka

Idealnie pasuje dziewczynom o drobnych ramionach, ale nie kwadratowych. Mały biust, długa, szczupła szyja to atuty, które pomoże podkreślić właśnie taki dekolt. Nie powinny decydować się na taki rodzaj dekoltu niskie dziewczyny z krótką szyją i szerokimi ramionami. Dziewczyny o twarzy w kształcie podłużnego owalu, serca i odwróconego trójkąta mogą pozwolić sobie na taki dekolt.

Łódka świetnie współgra z suknią typu princessa o niezbyt mocno rozkloszowanym dole.

Ważna zasada: im szerszy dół tym szerszy dekolt, im węższy dól tym węższy dekolt.

Ten dekolt warto tez zastosować przy sukniach typu tuba. Ewentualnie rybka, choć nie jest to optymalne rozwiązanie przy tego typu fasonie sukni.

CARMEN (OFF-THE-SHOULDER)

carmenTen rodzaj dekoltu ładnie wygląda przy większym biuście, puszystych paniach. Panie o sylwetce klepsydry i gruszki są dobrymi odbiorcami tego dekoltu. Wysoka i szczupła Panna Młoda może sobie pozwolić na taki dekolt w dniu swojego ślubu.

Ale ten dekolt ma też swoje ograniczenia. Źle wygląda u nadmiernie wychudzonych kobiet, a także przy „garbie” na plecach. Carmen nie wybacza braku idealnie prostych pleców. Dlatego warto na to zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego właśnie dekoltu. Odmianą tego dekoltu jest PORTRET, który poszerza linie ramion, a co za tym idzie nie jest skierowany dla szerokich ramion

 

 

 

PORTRET portret

To dekolt, który poszerza linie ramion, a co za tym idzie nie jest skierowany dla szerokich ramion

 

 

 

SEREK (V)

Panny o szerokich ramionach, średnim i dużym biuście, szerokiej i krótkiej szyi mogą spokojne zdecydować się na taki typ dekoltu. Również Panny plus size znajdą w tym dekolcie swojego ulubieńca vpod warunkiem jednak że nie będzie to zbyt głęboki dekolt. W innym razie wzrok wszystkich skierowany będzie na szerszych ramionach i sporym biuście. Ten dekolt wydłuży też szeroką twarz i optycznie podwyższy niską sylwetkę, na co też warto zwrócić uwagę.

 

 

AMERYKAŃSKI

To kolejny dekolt z jakim możemy się spotkać w sukniach ślubnych. Dedykowany jest Pannom o   amerykanskiszerokich ramionach,dużym biuście i prostych plecach. Tak, prostych, bowiem to kolejny dekolt, który nie wybaczy tego małego detalu jakim jest „garbek”. Kolejną rzeczą istotną jest fakt, że ten dekolt wydłuża twarz i sylwetkę, czyli idealny dla szerszych twarzy i niskich bądź proporcjonalnych sylwetkach.

 

 

OKRĄGŁY okragly

Panny o krótkiej szyi, szerokich ramionach, wąskiej klatce piersiowej i małym biuście e będą pięknie wyglądać w tym dekolcie. Sylwetki o typie gruszki też mogą zdecydować się na ten dekolt.

 

 

KWADRAT (CARO)  kwadrat

Przeznaczony dla osób o wąskich ramionach, krótkiej szyi i dużym biuście. Nie pasuje do sukien balowych typu baletnica, tiurniura czy gipiura. Na ten rodzaj dekoltu mogą się zdecydować Panny wysokie, pod warunkiem, że nie będzie on zbyt głęboki. Niskie Panny również mogą wybrać ten dekolt. Unikać jak ognia powinny go Panny o szerokiej żuchwie, bo jeszcze  bardziej uwydatni tą szerokość. Zwłaszcza jeśli zdecydują się na niezbyt głęboki dekolt Caro.

 

 

 

OBROŻA obroza

Na taki dekolt mogą zdecydować się Panny o ładnej, szczupłej szyi i twarzy, krótkim stanie i proporcjonalnych ramionach. Obroża jest świetnym rozwiązaniem dla sylwetki kolumnowej. Zdecydowanie nie polecam obroży Pannom o krótkiej szyi i kwadratowych ramionach. A do jakich sukni pasuje? Zdecydowanie do sukni prostych, ewentualnie rybek. Czerwone światło mają suknie balowe i A-line.

 

 

 

 

ASYMETRYCZNY asymetryczny

To dekolt, który pasuje do szerokich ramion i krótkiego stanu. Fajnie współgra z różnymi rodzajami sukien. Nie powinny się na niego decydować Panny z obfitym biustem, bowiem jeszcze bardziej zwróci uwagę na rozmiar biustu.

 

serceSERCE I GORSETOWY (PROSTY) gorsetowy

Te dwa dekolty pasują dla wszystkich sylwetek. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to zbyt wąskie ramiona a szeroka spódnica przy sukniach typu A-line. Wtedy warto zaopatrzyć się w bolerko. Dla Panien plus size lepszy będzie dekolt prosty.

 

 

PIERŚCIEŃ pierscien

To ostatni rodzaj dekoltu, na który możecie się natknąć wybierając suknie. Najczęściej spotykany jest w sukienkach dla dziewczynek, ale prawda jest taka, że również w sukniach ślubnych można się z nim spotkać. Mogą się na niego zdecydować szczupłe dziewczyny o szerokich ramionach i małym biuście. Zdecydowanie nie polecam Pannom plus size

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia nie są mojego autorstwa i pochodzą z serwisu Pinterest.com

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *