Analiza kolorystyczna

Witam Was serdecznie. Ta część bloga będzie poświęcona mojej nowo nabytej specjalizacji. Tak, jestem certyfikowaną kolorystką. Już wkrótce rozpocznę analizy kolorystyczne pierwszych klientek. Teraz czekam tylko na potrzebne narzędzia i ruszamy. Dodatkowo analizę kolorystyczną rozszerzę również o ofertę on-line. Jestem bardzo podekscytowana. Tymczasem zostawiam Was z namiastką tego co będzie się działo…

Tą Panią już widzieliście u mnie. Tym razem pokaże Wam jak wygląda analiza kolorystyczna na przykładzie Amy Adams. W innym poście widzieliście jej ślubną analizę.

    Najpierw zobaczmy jak nasza klientka wygląda w dwóch kolorach: srebro i złoto.

Złoto vs srebro

Widać, że srebro nie jest dla Amy dobrym rozwiązaniem. Lepiej wygląda w złocie. Ale musi być w odpowiednim odcieniu.

Teraz pokaże Wam Amy w różnych odcieniach zieleni, niebieskiego, pomarańczu

Zielenie
niebieski
turkusy
pomarańcze

Amy ładnie wygląda w ciepłych odcieniach. Widzicie to?

Skoro lubi ciepłe odcienie to jest jedna z dwóch pór roku: Ciepła Wiosna lub Ciepła Jesień. Jak zatem określić jakim jest typem? Trzeba sprawdzić czy lepiej jej w jasnych czy w ciemnych odcieniach. Spróbujmy zatem porównać na przykładzie niebieskiego

 

Ciepła Jesień lubi bardziej zgaszone kolory. Ciepła Wiosna zaś świetnie wygląda w jasnych odcieniach. Amy pasują jasne odcienie, jest zatem Ciepłą Wiosną.

A teraz kilka propozycji stylizacji dla Amy

Monochromatycznie na letnie party
Na plażę
Na miasto

To tylko kilka propozycji na stylizację dla Ciepłej Wiosny.

Podobają Wam się takie posty? Napiszcie proszę co o nich myślicie. A może propozycje weselne chcielibyście zobaczyć? Piszcie, piszcie, piszcie. Dzięki temu wiem, że moja praca ma sens.

Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego postu.

Edyta